Taşdoğan, “Sorunları da, çözümünü de biliyoruz”

0
223

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Muhittin Taşdoğan, Gaziantep’in sorunlarına vakıf olduklarını bu sorunların çözüm yollarını da bildiklerini ifade ederek, MHP’nin Meclis’te güçlü bir şekilde temsil edilmesiyle şehrin sorunlarını da çözeceklerini söyledi.
MHP Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Muhittin Taşdoğan, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, şehrin sorunları ve gündeme ilişkin görüşlerini dile getirdi. MHP olarak 24 Haziran seçimlerinde iddialı olduklarını ifade eden Taşdoğan, Cumhur İttifakı’nın halkın teveccühüne mazhar olduğunu, seçim çalışmaları sırasında bu ilgi ve desteği yakından gördüğünü kaydetti.
Taşdoğan, şehrin kalbinin yine MHP’ de attığını, Gaziantep’in sorunlarının tespiti ve çözüm yollarının belirlenmesi için her zaman çaba harcamaya devam edeceklerini vurguladı.
Tüm Türkiye’de seçim çalışmaları ve seçimler ön plana çıktığı için şehrin ve vatandaşların sorunlarının bir kenara bırakıldığını, aslında sorunların bu dönemlerde en çok dile getirilmesi ve çözüm aranması gerektiğini belirten Taşdoğan, basın toplantısında şöyle konuştu:
SORUNLARI MHP ÇÖZECEK
“Çiftçinin fıstığına dolu vurdu, her defasında dile getirdiğimiz uyuşturucu illeti artmaya devam ediyor, cinayetlerdeki artış sürüyor, trafik sorunu sürüyor, Suriyeliler ile ilgili sorunlar almış başını gidiyor ve tüm bu sorunların dile getirilip çözülmesi gerekiyor. Bunu da yine dile getiren MHP olacak. Biz bu konular üzerinden defalarca açıklamalarda bulunduk ve çözüm önerilerimizi sunduk. Fakat başlıca sorunların temelleri hala artarak devam ediyor.”
“ÜRETİCİNİN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ”
“Öncelikle çiftçilerimize geçmiş olsun diyorum. Geçtiğimiz günlerde yağan şiddetli yağışlar çiftçilerimizi çok etkiledi. Ürünleri zarar gördü. Özellikle fıstığın fiyatının tavan yaptığı bugünlerde böyle bir afetin oluşması hem üreticiyi hem de tüketiciyi olumsuz etkileyecektir. Bu yıl ki beklenti yüksekti fakat oluşan yağış sonucunda antepfıstığı da zarar gördü ve durum içinden çıkılmaz bir hal aldı. Doğal bir afet olayı olan bu yağışlar için ürünü zarar gören çiftçinin zararının en azından belirli bir kısmı karşılanarak mağduriyetleri giderilmelidir. Aksi halde üretici zor durumda kalır ve bu durumda antepfıstığı adına zor bir süreç başlayabilir.”
“UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE ŞART”
“Bir diğer husus ise her defasında söylediğimiz ve çözülene kadarda dile getireceğimiz uyuşturucu konusudur. Yok olan nesil bizim neslimiz. Uyuşturucu maddeler devletleri de milletleri de esir almıştır. Uyuşturucu ekonomisi denilen yasa dışı satış pazarları caddelerde, mahallelerde, sokaklarda, parklarda çocuklarımızın, gençlerimizin üç kuruşlarını almakta, hayatlarını tehdit etmektedir. Gençlerimizi ölüme terk edemeyiz. Bu illetten geleceğimizi kurtarmalıyız. Yine söylüyoruz bu konunun çözümü için ülke sathında ayağı yere basan projeler hayata geçirilmelidir. Fakat yapılan proje rant ya da birilerinin çıkar amacı olmamalıdır. Gerçek amaca uygun yani gençlerimizi kurtarmaya, bu illete gençlerimizi bulaştıranları ise kodese tıkmaya yönelik olmalıdır. Biz memleket adına yapılan her proje ve programın içinde MHP olarak yer almaya da hazırız. Yeter ki ülkemiz kazansın, vatandaşlarımız huzurlu olsun.”
“CİNAYETLERDEKİ ARTIŞ ÜRKÜTÜCÜ”
“Son günlerde Gaziantep’te artan cinayet olayları da aldı başını gidiyor. İncelediğimiz istatistiklere göre Güneydoğu’da en fazla cinayet işlenen şehir Gaziantep Bu konuda yapılması gereken konunun en başında ise bireysel silahlanmanın zorlaştırılması ve yasal düzenlemeler yapılması gelmektedir. Fakat görüyoruz ki, biz bir adım atmadan herhangi bir çalışma yapılmıyor. Eğer yasal düzenlemeler tamamlanırsa, gerekli bilinçlendirme ve çalışma hususunda bizimde tüm hassasiyetimizi göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”
“PARKOMAT SİSTEMİ KALDIRILMALI”
“Şehrimizdeki trafik sorunu ise içinden bir türlü çıkılamayan bir hale doğru gidiyor. Trafikte yoğunluğun ana nedenlerinden biriside park sorunudur. Özellikle AVM ve sağlık tesisleri çevresinde yeterli otopark olmaması, şehrin bazı caddelerinde, caddenin dar olmasına rağmen birde parkomat yapılması keşmekeşi daha da arttırmaktadır. Yapalım da idareten gitsin mantığıyla yaptığınız her şey aslında bir çözüm değil geleceğe düğüm atmaktır.Bu konudaki önerimiz ise kilit nokta dediğimiz yerlerdeki parkomat sistemini tamamen kaldırıp şerit sayısını arttırmaktır. Parkomat sisteminin kalkması için Gaziantep’te de, Ankara’da ki gibi birilerinin ölmesi mi gerekiyor. Bilinmelidir ki bu şehrin yolları küçük, oto parkları değil.”
“SURİYELİLERİN KAYIT DIŞI İŞYERLERİ DENETİM ALTINA ALINMALI”
“Gaziantep’teki Suriyeli vatandaşların sayısı 500 bini geçmiş durumda. Bunlar misafirlik süresini çoktan aşmış durumdalar. Ülkelerinde huzur ve barış sağlanarak ülkelerine gönderilmeleri gerekiyor. Fakat aksine burada yaşam standartlarını oluşturmuş durumdalar. Hatta esnaflık yapmaktadırlar. Bizim esnafımız her sene vergi ödüyor, denetimden geçiyor ve dükkan açabilmek için çeşitli izinler alıyorlar. Fakat Suriyelilerin yoğun olduğu yerlerde bu durum kayıt dışı yapılıyor. Bu kayıt dışı yerlerin denetimleri yetkililer tarafından yapılmalı. Aksi taktirde hem vatandaşımız hem de esnafımız için ciddi sorunlar yaratabilir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here