Şarklı tüm avukatların sesi oldu

0
323

Gaziantep Barosu başkan adayı Bektaş Şarklı, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimler öncesi avukatların yaşadıklarını sorunları ve talepleri dile getiren raporu CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye verdi.

Gaziantep Barosu’nda geçtiğimiz dönem başkanlık yapan ve Ekim ayında yapılacak olan olağan genel kurulda başkan adayı olduğunu açıklayan Bektaş Şarklı avukatlar, stajyer avukatlar ve hukuk fakültesi öğrencileri adına sorunlar ve talepleri içeren bir rapor hazırladı.
İNCE, “AVUKATLARIN SORUNLARI MUTLAKA ÇÖZÜLMELİ”
Bektaş Şarklı, kapsamlı olarak hazırlanan raporu CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye Kilis mitingi sonrasında takdim etti. Şarklı’nın raporunu okuyan İnce, 24 Haziran seçimleri sonrasında avukatların taleplerini mutlaka gündemine alacağını ve gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlayacağını söyledi.
Şarklı, “CHP’nin cumhurbaşkanı adayı sayın Muharrem İnce’ye 110 bin avukat, stajyer avukat ve hukuk fakültesi öğrencisi arkadaşlar ve aileleri adına avukatlık sınavı, stajyer avukatlara karşılıksız burs, yeşil pasaport, CMK ücretlerinin düşüklüğü ve vergiden muaf olması, KDV oranının düşürülmesi gibi konularında hazırladığımız raporu yoğun miting programı nedeniyle Kilis ilinde teslim ettik. İnce, raporumuzu yakından inceledi ve gereğinin yapılması için çaba harcayacağını söyledi. Duyarlılığından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here