Taşdoğan uyuşturucuyla mücadeleye öncelik verecek

0
152

MHP Gaziantep Milletvekili Adayı Uzm. Dr. Muhittin Taşdoğan, “Türk Gençliği geleceğimizdir. Gelecek onların iradelerine emanettir. Gazişehrimizin kanayan yarası olan ‘uyuşturucuya’ geçit vermeyeceğiz” dedi.

Ramazan Bayramı’nın son gününde de seçim çalışmalarına yoğun bir tempoyla devam eden MHP Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Uzm. Dr. Muhittin Taşdoğan kent merkezinin yanısıra kırsal bölgelere de ziyaretlerini sürdürüyor.  Vatandaşlar ise Taşdoğan ve MHP’ye “tam destek” sözü veriyor.

KÖYLERDE MHP SESLERİ YÜKSELİYOR

Elim bir trafik kazası sonucu vefat eden köylüsü ve aynı zamanda MHP’li Nevzat Kısacık ve eşi Hatice Kısacık’ın cenaze töreninine katılarak, Kısacık Ailesi ve yakınlarına taziyede bulunan Taşdoğan,  daha sonra Şatırhöyük, Terken, Kartal, Sarıt Mezere ve Muhacir Osman köylerini ziyaret ederek, vatandaşlarla buluştu ve bayramlarını kutladı. Taşdoğan, Muhacir Osman köyünde Almanya Türk Federasyonu eski yöneticisi Mahmut Okan’ın babasının taziyesine katıldı ve aileye başsağlığı diledi.

Köy ziyaretlerinde sevgi gösterileriyle karşılanan ve vatandaşların sorunlarını dinleyerek, takipçisi olacağı sözünü veren Taşdoğan, “Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben anlayışıyla siyasi hayatımıza yön verdik. Ülkemizi ve milletimizi tehdit eden bölücü terör örgütlerine asla geçit vermeyeceğiz. Terörü kökünden kazıyacağız.  Gazişehrimizin sorunlarına çözüm olacağız. Vatandaşlarımıza taahhüt ediyoruz. MHP olarak vatandaşları kredi ve kredi kartlarının yüksek faizinden kurtaracağız” diye konuştu.

Taşdoğan, Türkiye’niin milli bekası için 24 Haziran seçimlerinin önemi nedeniyle  “Güçlü MHP, Güçlü Meclis, Güçlü Türkiye” sloganıyla yola çıktıklarını, gelecek daha güzel bayramların teminatının “Cumhur İttifakı” olduğunu anlattı.

UYUTURUCU BELASI BÜYÜK TEHDİT

Gaziantep şehir merkezi, ilçeler ve köylerde yürüttüğü seçim çalışmalarında MHP’ye gösterilen ilginin sevindirici olduğunu kaydeden Taşdoğan, yaptığı gözlemler çerçevesinde toplumu tehdit eden en büyük riskin uyuşturucu olduğunu tespit ettiğini söyledi.

Gaziantep’te uyuşturucu kullanım yaşının 10’a, ölüm yaşının ise 12’ye kadar düştüğünü artan uyuşturucu kullanımı ve cinayet olaylarının önüne geçmek için projeler ürettiğini belirten Taşdoğan şöyle konuştu:

“Uyuşturucu ekonomisi sokaklarda, parklarda çocuklarımızın, gençlerimizin hayatlarını tehdit ediyor. Bu konuda tüm parti ve STK’lar çalışmalar ve projeler üretmeye davet ediyoruz. Yok, olan nesil bizim neslimiz. Herkes elini taşın altına koymalıdır. Mücadele sadece emniyet güçlerimizin operasyonlarıyla yapılmaz. Bizlerde bu mücadeleye toplumsal hayatta dâhil olup çevremizi bilinçlendirmek için çalışmalar yapmalıyız. Uyuşturucu maddeler devletleri de milletleri de esir almıştır. Uyuşturucu ekonomisi denilen yasa dışı satış pazarları caddelerde, mahallelerde, sokaklarda, parklarda çocuklarımızın, gençlerimizin üç kuruşlarını almakta, hayatlarını tehdit etmektedir. Bu illetten evlatlarımızı uzak tutamadığımız her zaman bizim için vicdan azabına dönüşmektedir. MHP olarak üzerimize düşeni her zaman yapacağımızı ifade ediyoruz. Bu konuda olumlu çalışma ve proje üreten tüm kurum ve kuruluşlara destek vermeye de hazırız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here