Milletvekili Erdoğan, “Zamanında müdahale büyük bir faciayı engelledi”

0
204

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Gaziantep’te özel NCR Hospital’de çıkan yangında  dumandan etkilenerek başka hastanelere sevk edilen hastaları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Şehitkamil İlçesi Mücahitler Mahallesi Gazimuhtarpaşa Bulvarı üzerinde bulunan NCR International Hospital’da sabaha karşımeydana gelen yangın nedeniyle başka hastanelere sevk edilen hasta ve yakınlarına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret ettiği Özel Anka Hastanesi’nde Yönetim Kurulu Başkanı Zeynal Abidin Kaplan’dan hastaların sağlık durumu hakkında bilgi alan ve hasta yakınları ile de görüşen Erdoğan, sağlık ve kurtarma ekiplerinin çok hızlı davranması sayesinde ölü sayısının daha da artmasının önüne geçildiğini belirtti.

Erdoğan, “Şehrimizde dün gece NCR Hospital’de meydana gelen yangın sırasında sağlık ve kurtama ekipleri tarafından hızlı bir şekilde tahliye yapılmış, buradaki hastaların zarar görmemesi için şehirde bulunan 18 hastaneye hastalar çok hızlı bir şekilde nakledilmiştir. Hastaların en az şekilde hasar görmesi ve etkilenmesi için gerekli tedbirler ilgili birimler tarafından çok hızlı şekilde alınmıştır. Bu sırada yoğun bakım ünitesinde bulunan 2 hastamız maalesef hayatını kaybetmiştir. Onlara rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum. Tüm hastaları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerimizi ileteceğiz. Hastanede çıkan yangın ilgili soruşturmalar, Gaziantep Valiliği tarafından da başlatılmış durumda” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here