Koçer’den hastanede dumandan etkilenenlere ziyaret

0
173

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Gaziantep’te özel bir hastanede sabaha karşı çıkan yangında dumandan zehirlenen 2 hastanın öldüğünü ve 85 hastanın başka hastanelere nakledildiğini belirterek, yangında 4 kişinin öldüğü yönündeki sosyal medya paylaşımlarının doğru olmadığını söyledi.  
Adalet ve Kalkınma Partisi Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Şehitkamil İlçesi Mücahitler Mahallesi Gazimuhtarpaşa Bulvarı üzerinde bulunan NCR International Hospital’da meydana gelen yangın nedeniyle başka hastanelere sevk edilen hasta ve yaralıları ziyaret etti.
Koçer, hastane yangını nedeniyle Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi, Mücahitler Dr. Ersin Arslan Hastanesi ek binası, MMT Özel Amerikan Hastanesi ve Düztepe Özel Yaşam Hastanesi’ne sevk edilen hasta, yaralı ve bunların yakınlarını ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Hastanedeki yangında 2 kişi yaşamını yitirirken, 5 hastane çalışanının da dumandan etkilendiğini, hastanedeki 80 hasta ile 5 personelin kentteki başka hastanelere nakledildiğini belirten Koçer, buna rağmen sosyal medyada kasıtlı paylaşımlarla olayın çarpıtıldığını ve ölü sayısının daha yüksek olduğu algısı yaratıldığını söyledi.
Koçer, “Yoğun bakım ünitesinde bulunan 2 hastamız hayatını kaybetmiştir. Onlara rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Valilik tarafından yangınla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. Tüm hastaları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Türkiye’de olan bir hadiseyi, sosyal medya üzerinden istediği şekle getirmeye ve bunu yönetmeye çalışan gruplar var. Bu tür iddialara itibar edilmemesi lazım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here